MUHAKEME.NET FORUMU

MUHAKEME.NET FORUMU (https://www.muhakeme.net/forum/)
-   Soru-Cevap (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/)
-   -   avrupa ülkesinde kaliyorum avusturyada calisma hakki (https://www.muhakeme.net/forum/soru-cevap/23570-avrupa-ulkesinde-kaliyorum-avusturyada-calisma-hakki.html)

misya 04-17-2009 04:38

avrupa ülkesinde kaliyorum avusturyada calisma hakki

Soru-Cevap:

Hukuk

ÖNCELİKLE MERHABALAR YENİ ÜYE OLDUM.ÇOK GÜZEL PAYLAŞIMLAR VAR.
BEN YAKLAŞIK 6 AY ÖNCE TÜRKİYEDE EVLENİP İTALYA'YA GELDİM.FAKAT GELDİĞİMDEN BERİ MALESEF İŞ BULAMADIM VE MADDİ ANLAMDADA ÇOK ZOR DURUMDAYIZ SADECE EŞİMİN ÇALIŞIYOR OLMASI YETMİYOR.İTALYANCAM OLMADIĞINDAN BENDE İŞ BULAMIYORUM,ZATEN İTALYAN İŞSİZ BİLE VAR.İNGİLİZCEM VE ALMANCAM İYİ OLDUĞU İÇİN GEÇİCİ Bİ SÜREDE OLSA İTALYAYA YAKIN Bİ ÜLKEDE ÇALIŞABİLİRMİYİM ACABA EŞİMLE BU KARARA VARDIK,YOKSA OTURDUĞUMUZ EVİN KİRASINI BİLE ÖDEYEMEMEYE BAŞLAYACAĞIZ.
BURADA BANA 5 YIL GEÇERLİ OTURUM İZNİ VERDİLER,PASAPORTUMDADA HALA 7 AY GEÇERLİLİĞİ OLAN C+D ŞENGEN VİZESİ VAR.
BUNLARLA AVUSTIRYAYA GELİP İŞ ARAMA ŞANSIM NEDİR?BULURSAM AYRIYETTEN OTURMA VE ÇALIŞMA İZNİNE İHTİYACIM OLACAKMI?EŞİM BURDA KALICAK ANCAK OKULLAR KAPANINCA YANIMA GELEBİLİR.FAKAT GEREKLİYSE BANA AVUSTURYADA EV TUTABİLİR...
lütfen konu hakkında bilgi veriniz?İtalya'ya yakın olduğu için Avusturya'da çalışabilirim diye düşündüm.Buranın oturumu yeterlimidir?
Saygılar Teşekkürler.Başlığı umutla takip edeceğim...

yabanGülü 07-11-2009 21:57

--->: avrupa ülkesinde kaliyorum avusturyada calisma hakki

merhaba misya aramiza hosgeldin öncelikle.

simdi söyle bir durum var eger sen hala türk vatandasiysan ne yazikki ozaman hic bir avrupa ülkesinde serbest calisma ve ikametkah iznin yoktur. ayni yabancilar gibi muamele görürsün yani bu nedemektir tekrar avusturyada oturum ve calisma iznine basvurman gerekir.
eger italyan vatandasiysa esin ozaman is degisir. bu nedemektir esinin avusturyada calisma hakki olur. ama türk vatandasiysaniz ne yazikki calisma ve kalma hakkiniz yok sadece ziyaret etme hakkiniz var.

selametle

misya 10-26-2009 04:05

Eşim İtalyan vatandaşı.O zaman iş değişir demişsiniz.Açıklayıcı bilgi verirseniz teşekkür ederim.
Saygılar

yabanGülü 10-29-2009 13:17

bu konuyu söyle acayim. normalda AB ülkeleri arasinda serbest dolasim ve calisma izni vardir ancak bu tabiki birazda ülkeler arasindaki anlasmaya baglidir.

En dogrusu esiniz ordaki kaymakamliga yada bir avusturya konsolosluguna gidip kendi durumunu anlatip bu isi detayli sormasidir.

ozkan23 12-14-2012 23:13

→ avrupa ülkesinde kaliyorum avusturyada calisma hakki

Alıntı:

italyadan avusturyaya calisma izni-avrupa ülkesinde kaliyorum avusturyada calisma hakki
selamlar arkadaslar... ben yaklasik 20 gun once italyada siyasi soturum almaya hak kazandim.. burada is imkani cok kisitli olmasindan kaynakli diger avrupa ulkelerinde calismak istiyorum... italyadaki bazi italyan arkadaslarim siyasi oturum sahibi olan birisi italyan vatandasi ile ayni haklara sahiptir diger ulkelerdede calisabilecegimi soylediler.. bunun asli nedir ve boyle bir imkana sahipmiyim? ozellille avusturya ve almanya icin soruyorum... veya avusturyada sirket acip orada kalabilirmiyim? beni bilgilendirirseniz sevinirim.. saygilarimla

Bütün Zaman Ayarları WEZ +3 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:01 .

2000- 2024
Tüm bağışıklıklar ve idelerden bağımsız olan sözcükleri sarfetmeye mahkumdur özgürlük